Бесплатни уџбеници

Министарство просвете обезбеђује бесплатне уџбенике за школску 2024/25.годину за ученике основног образовања и васпитања. Право на бесплатне уџбенике, у складу са одговарајућом одлуком Владе Републике Србије, имају следеће категорије ученика: -Ученици из социјално/материјално угрожених породица (примаоци новчане социјалне помоћи) -Ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану -Ученици који образовно-васпитни рад не остварују по индивидуалном образовном плану, али имају потребу за прилагођавањем (увећан фонт, Брајево писмо, електронски формат) -Ученици основних школа који су у породици треће или свако наредно рођено дете у систему образовања и васпитања (ако је више њих у основној школи, најстарије добија књиге - ово је новина) -Ученици из породица у којима је самохрани родитељ носилац родитељске бриге (ако је други родитељ преминуо или непознат) -ученици који болују од ретке болести, -ученици који остварују право на туђу негу и помоћ. Од прошле школске године новина је да, поред ученика из наведених категорија, право на бесплатне уџбенике остварују и: -Ученици са изузетним способностима који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану са проширеним и обогаћеним садржајима, односно по ИОП-у 3; и -Ученици првог и другог разреда који су глуви, а којима су потребни прилагођени уџбеници у електронском формату, са видео садржајима на српском знаковном језику.

Одлука о избору уџбеника за школску 2024/2025. годину

У складу са чланом 34. Закона о уџбеницима ("Службени гласник РС", бр. 27/ 2018, 92 / 2023) извршен је избор уџбеника за школску 2024/2025. годину.

Безбедност деце у саобраћају

Данас, 25.3.2024. године, а у оквиру пројекта „Заједно и безбедно кроз детињство“, одржано је едукативно предавање у одељењима 3. и 4. разреда на тему: "Безбедност деце у саобраћају".

Прослава Дана школе

У петак, 15.03.2024. године у фискултурној сали наше школе пригодним програмом обележили смо Дан школе.

Објављен 17. школски лист

И ове године традиционално поводом Дана школе објављен је 17. школски лист "Основац".

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ЖЕНА У ШКОЛСКОЈ БИБЛИОТЕЦИ

Ученици IV1 су у петак, 8. марта уз песму „Најлепша мама на свету“ Драгана Лаковића, на Радионици поводом Дана жена у школској библиотеци, били веома креативни.

Учешће ученика на ликовном конкурсу

Ученици 1. разреда наше школе учествовали су на 12. наградном ликовном конкурсу „Цвет за моју маму“, који је организовала Асоцијација жена Републике Србије ООГО Сомбор. Учитељица Марија Мандић и учитељ Срђан Косовац одабрали су по три најбоља рада из оба одељења и послали организаторима у Сомбор.

Јутарњи програм на РТВ Војводини

Ученици наше школе су у петак , 9. фебруара учествовали у Јутарњем програму РТВ Војводине. Повод за снимање било је гостовање бившег ђака школе Вуков Угљеше, који је одржао јавни час ученицима седмог разреда и упознао их са различитим композицијама .

ТРЕЋЕ МЕСТО НА ОПШТИНСКОМ ТАКМИЧЕЊУ У ФУДБАЛУ

Општинско школско такмичење у фудбалу за основне школе општине Сомбор одржано је 6.2.2024.године у Градској хали Мостонга. Жреб је обављен у 10.00 часова дан раније, а почетак такмичења је од 12.00 часова. Такмичило се девет екипа основних школа.

Презентација Средње школе унутрашњих послова “Јаков Ненадовић”

У петак, 09.02.2024. године у нашој школи je одржана презентација Средње школе унутрашњих послова “Јаков Ненадовић”. Ученици осмог разреда имали су прилику да чују све о условима конкурса, смеровима који се уписују, школовању, да поставе питања и да сазнају све о могућностима запослења одмах након средње школе или могућностима даљег школовања.