Ове го­ди­не у фо­ку­су фе­сти­ва­ла је ве­штач­ка ин­те­ли­ген­ци­ја, те су се и пре­да­ва­ња на Пе­да­го­шком фа­кул­те­ту од­ви­ја­ла под нази­вом „Ве­штач­ка ин­те­ли­ген­ци­ја – но­ви иза­зо­ви”. Као и сваке године, сада већ традиционално, ученици виших разреда ОШ "Бранко Радичевић“ из Стапара, у пратњи својих наставника посећују овај фестивал намењен деци и младима. Заљубљеници у природне науке, али и у роботику, жељни да науче нешто ново, да покушају бити део експеримента, њих тридесет и троје су, у пратњи својих наставница тј. Меланије Иђушки наставнице хемије, Љиљане Савин, наставнице физике физике, Зорице Симеуновић, наставнице математике и Лидије Чорак, наставнице биологије уживали и учили на један другачији и веома креативан начин. Показујући велико задовољство након данашње посете једном од најважнијих образовних догађаја у граду, који промовише бављење науком и окупља на једном месту велики број талентоване деце и младих, заказујемо поновни долазак и наредне године, надамо се у још већем броју.