Министарство трговине, туризма и телекомуникација је и ове школске године расписало  наградни конкурс за наставнике основних школа „Дигитални часˮ. Овај конкурс има за циљ подстицање употребе информационих технологија као наставних средстава, односно употребу информационих технологија које су применљиве у настави и уједно усклађене са исходима/задацима и циљевима часа. Наградни конкурс био је намењен  свим предметним и разредним наставницима основних школа чији је оснивач Република Србија. Предмет наградног конкурса је рад који предвиђа употребу информационих технологија, а који оцењује стручна комисија. Употребљене информационе технологије морају бити применљиве у настави и усклађене са исходима/задацима и циљевима часа као и да имају позитиван ефекат на процес наставе и учења. Поводом конкурса пријављено је 255 радова, од којих је 51 рад одабран за награду, и то: 17 радова у области математике, рачунарства, информатике и техничког образовања, 17 радова у области друштвених наука, уметности и спорта, и 17 радова у области природних наука. Директор  наше школе, Јелена Милић истакла је да је ово још један пример да наставни кадар ове школе свој посао ради врхунски, а потврда томе је управо награда нашег настваника на  нивоу државе. Свечана додела диплома свим награђеним наставницима уприличена је 11. децембра у Скупштини града Београда. Уводну реч је имала,Татјана Матић, државни секретар у Министарству трговине, туризма и телекомуникација, која је поручила присутним наставницима да је њихова улога од изузетног значаја у усмеравању ученика у дигиталном окружењу.

Сви радови који су испунили услове конкурса  биће објављени  у електронском Зборнику радова на адреси http://zbornikradova.mtt.gov.rs/.