Како и само име каже, квиз је био изненађење за ученике јер се састојао из 2 дела, такмичарских игара и провере знања. Прво су се одржале такмичатске игре , што је код ученика изазвало задовољство и пробудило такмичарски дух. Неке игре су биле на нивоу екипе  ( Потрага за благом; Брзе лоптице; Скакутави џажакови; Песма на реч  ), неке индивидуалне ( Балони авиони за ученике 7. раз; Лепршаве пирамиде за ученике 8.раз; Брзе рукице за ученике 5.раз; Хула-хоп за ученике 6.раз), а неке по избору представника екипе као што је био Плес са балонима . Учествовале су 4  мешовите, такмичарске  групе . У свакој групи био је по један представник из сваког разреда, а ученици су подељени у  такмичарске групе извлачењем папирића са бројем групе, коју су касније и именовали . Сваки наставник послао је по једно питање за сваки разред у којем предаје. Питања су била конципурана тако  да заголицају машту и ум,a  по реакцијама такмичара и публике могло се закључити да је био  одлично прихваћен од стране ученика . Најбржи и најпрецизнији су награђивани, негативних бодова није  било . Победници су ученици 4.групе: Анђела Арсенић (5.раз), Давид Вуковић (6.раз), Михајло Стајшић(7.раз)  и Ана Бајак (8.раз).