Сабрани у духу заједништва и свесни величине светосавског дана, ученици су  приказали делове из живота нашег највећег светитеља и верно дочарали ликове из давнина. Причу светосавског живота пратиле су хорске нумере духовног карактера. Црква је била пуна баш као што и треба да буде сабрање, пуна деце, наставника, учитеља, који су дошли да узму учешћа у свечаном дару. Присуство су увеличали и прошлогодишњи кум, господин Саша Милић и овогодишња кума, госпођа Биљана Инђић. Свечаном предајом славског колача кумство је предато на даљи благослов. У молитвеном миру и великој љубави према светосављу и образовању, свој допринос, огроман труд, подршку личног напретка, добрих односа пружила је директорица школе, Јелена Милић. Након приредбе сви ученици су отишли кући, а гости и колектив школе су у црквеној општини наставили прославу уз разговор и послужење припремљено за школску славу.