Прва забележена посета била је Народном биоскопу, на пројекцију анимираног филма " Гринч ", који се ученицима веома допао, а потом је дружење настављено на дечијем одељењу библиотеке " Карло Бијелицки" . Љубазношћу библиотекара, ученици су научили које све знаменитости постоје у граду и погледали Прези презентацију  " Сомбор, мој град ". За крај су  изнели и  своје мишљење шта то недостаје граду као што је Сомбор. Последње новембарско вече, проведено је  у шетњи по градским трговима и пажњу је привукла акција Црвеног крста, поводом дана посвећеног особама зараженим вирусом АИДС-а. Стигавши и до  Жупаније, ученици одељењске старешине имали су прилику да послушају предавање господина Милана Војновића, о надалеко познатој слици" Битка код Сенте " , Ференца Ајзенхута. Одушевљење сликом, која је рађена техником уље на платну, расло је и гомилала су се питања, на која је љубазни домаћин одговарао. Препуни утисака, посета је завршена у вечерњим сатима, када су ученици у пратњи одељењских старешина стигли у Стапар.