Фестивал науке „Физи Бизи Фест“ обихвата две целине: научно-експерименталне поставке (где деца и млади презентују науку својим вршњацима и тако код њих развијају љубав према науци) и научно-популарна предавања. 66 ученика наше школе од 5. до 8.разреда, а у пратњи предметних наставника, Зорице Симеуновић-наставнице математике, Срђана Плавшића-наставника физике, Лидије Чорак и Александре Радиновић-наставница биологије,  посетило је већ традиционално ову научно-популарну манифестацију. Љубав и заинтересованост према природним наукама и науци уопште не мањка нашим ученицима, те су се и одазвали у овако великом броју и својим присуством на фестивалу науке проширили су своја знања. Можда се међу њима и крије неко ново име које ће бити познато у свету науке-ко то зна!!!???