Међународни дан толеранције, 16. новембар, ученици 5/ 2 одељења су обележили кроз неколико радионица, у сардањи са одељењским старешином, Тамаром Бањац. Прва радионица била је шетња по  дужима правоугаоника, тако да се не сударимо ни са ким.Само ако идемо у истом смеру, то је могло лако да се постигне. Друга радионица подразумевала је  да на истом папиру и са једним фломастером,цртајући у пару,ученици нацртају две задате теме, не знајући да свако од учесника има различиту тему за цртање. Само најтолерантнији били су и најуспешнији! Трећа радионица састојала се од  цртања предмета које друг из клупе набраја и то баш у одређеним деловима папира. Научили смо да се морамо слушати да бисмо се чули и разумели.

Истог дана, ученици 1/1 одељења су са својом учитељицом, Светланом Радин тематику обрадили кроз радионицу  под називом „Игра – Јесмо ли толерантни у игри“.  На самом почетку радионице била је игра – Олуја идеја на реч толеранција. На примерима са часова физичког и здравственог васпитања  ученицима је указано како спортске игре у којима нисмо толерантни могу довести до насиља, када су ученици сами дошли до закључка да бити толерантан значи поштовати противника онако како би желели да они поштују нас. Толеранција је имати екипни дух, заједно подносити победе и поразе. Такође, још један задатак је био да ученици попуне Веннов дијаграм и искажу разлике нетолерантног и толерантног понашања у игри. Задатак су одрадили сјајно и још једном закључили да имају висок праг толеранције.