На овај начин они су представили знања и вештине која су понели из Гимназије, а која су им користила на остваривању високих постигнућа и на међународним такмичењима. Ментори, професори Гимназије су помагали у припремама предавања гимназијалаца. Основци, њих 120, из ОШ „Бранко Радичевић“ из Стапара и  ОШ „Никола Тесла“ Бачког Брестовца, су упијали лепоту предавања и висок ниво презентовања изузетно занимљивих тема, које се не срећу у овом обиму и детаљности у редовном плану и програму рада у основним школама. Ментор- координатор је била др Лидија Неранџић Чанда , а ђак-координатор и покретач целе приче, Милан Милић. Сарадник у реализацији у школи је била мр Јелена Милић, директор школе у Стапару, Тијана Француз, педагог, и Влада Ђурковић, професор географије а све је пропратила Душанка Вукобратов, просветни саветник у Школској управи Сомбора - Министарства просвете Републике Србије. Теме и гимназијалци предавачи су били Милан Милић , предмет - историја, тема- „Библијска историја“,   Ленка Настасић,  предмет - српски језик, тема- „Трагедија љубави“,  Дуња Тимар, предмет - географија, тема – „Косово и Метохија“,   Ивана Павлиш, предмет - енглески језик, тема – „Идиоми у енглеском језику“,  Александра Дошен, предмет - биологија,тема – „Фосили“,   Ана Јовановић, предмет - физика, тема – „Физика и unity“,  Тања Недељков, предмет – математика, "Математика= Граматика= Музика“,  Јована Громовић, предмет – српски језик, тема „Поезија“. Теме и садржај предавања прилагођени су основношколском напредном нивоу. Предмети су изабрани у складу са планом и програмом како гимназије тако и основне школе, те смо добили увид у синхронизованост рада различитих нивоа школовања. Посебну драж су имала питања основаца којима су гимназијалци одговарали и преносили она посебна тајна ђачка искуства која се преносе са колена на колено сомборске гимназије. Традиција квалитетног школовања се наставља освајајући знањем срца наше деце.