Ах, та Црвенкапа

У оквиру дечјег фестивала ''Шарени свет'', који организује Култури центар "Лаза Костић", у четвртак, 16.11.2017. године за ученике од 1. до 4.разреда, у фискултурној сали школе, реализована је представа "Ах, та Црвенкапа" .

Песници у нашој школи

У среду, 08.11.2017. године у пријатном амбијенту школе, ученици од петог до осмог разреда имали су прилику да чују писце-савременике и поразговарају са њима.

Школа на сајму књига у Београду

Ученици и наставници наше школе су у петак, 27. октобра 2017. године посетили сајам књига у Београду.

Поводом 125 година од рођења Иве Андрића

Поводом 125 година од рођења Иве Андрића, ученици 7/1 одељења су са наставницом српског језика, Тамаром Бањац, обележили овај значајан датум.

Предавање др Мелине Рокаи

У четвртак, 19.10.2017. године у 10,45 часова, у холу школе, др Мелина Рокаи из Београда одржала je предавање на тему: „Британци и балканска жена у 19. веку“.

Извештај о реализованим активностима у Дечјој недељи

Као и сваке године обележена је Дечја недеља низом активности, чији иницијатори су била ученици заједно са својим наставницима, а у складу са темом : ГРАДИМО МОСТОВЕ МЕЂУ ГЕНЕРАЦИЈАМА. Објединили смо програме нижих и виших одељења и на тај начин показали да смо усмерени једни на друге, да заједничким радом можемо много више.

Посета изворишту „Јарош“ у Сомбору

У циљу допуне градива из области хемије и биологије као и неопходности упознавање младих са природним ресурсима, у уторак , 03.10.2017. године, ученици 7.разреда наше школе посетили су извориште "Јарош" у Сомбору.

Дечја недеља

Традиционално, на нивоу школе, за прву недељу октобра месеца организовали смо активности поводом обележавања "Дечје недеље".

Учешће ученика у еколошкој радионици Покрета горана у Сомбору

У суботу, 16. септембра 2017. године одржана је радионица за израду кућица и хранилица за птице у горанском расаднику Покрета горана у Сомбору.

Посета ткачкој колонији

У петак, 15.09.2017. године ученици виших разреда наше школе су у пратњи неколико наставника посетили ткачку колонију реализовану у Стапару и учествовали у њеном раду.