Школа на сајму књига у Београду

Ученици и наставници наше школе су у петак, 27. октобра 2017. године посетили сајам књига у Београду.

Поводом 125 година од рођења Иве Андрића

Поводом 125 година од рођења Иве Андрића, ученици 7/1 одељења су са наставницом српског језика, Тамаром Бањац, обележили овај значајан датум.

Предавање др Мелине Рокаи

У четвртак, 19.10.2017. године у 10,45 часова, у холу школе, др Мелина Рокаи из Београда одржала je предавање на тему: „Британци и балканска жена у 19. веку“.

Извештај о реализованим активностима у Дечјој недељи

Као и сваке године обележена је Дечја недеља низом активности, чији иницијатори су била ученици заједно са својим наставницима, а у складу са темом : ГРАДИМО МОСТОВЕ МЕЂУ ГЕНЕРАЦИЈАМА. Објединили смо програме нижих и виших одељења и на тај начин показали да смо усмерени једни на друге, да заједничким радом можемо много више.

Посета изворишту „Јарош“ у Сомбору

У циљу допуне градива из области хемије и биологије као и неопходности упознавање младих са природним ресурсима, у уторак , 03.10.2017. године, ученици 7.разреда наше школе посетили су извориште "Јарош" у Сомбору.

Дечја недеља

Традиционално, на нивоу школе, за прву недељу октобра месеца организовали смо активности поводом обележавања "Дечје недеље".

Учешће ученика у еколошкој радионици Покрета горана у Сомбору

У суботу, 16. септембра 2017. године одржана је радионица за израду кућица и хранилица за птице у горанском расаднику Покрета горана у Сомбору.

Посета ткачкој колонији

У петак, 15.09.2017. године ученици виших разреда наше школе су у пратњи неколико наставника посетили ткачку колонију реализовану у Стапару и учествовали у њеном раду.

Иницијално тестирање из матеметике

У четвртак, 21.09.2017. године ученици петог и седмог разреда ће писати иницијални тест из математике, према следећем распореду: 5. разред- од 8,50 до 9,35 часова, 7. разред- од 11,35 до 12,20 часова. Ученици ће писати тест у учионици где би требали да имају час према распореду, у предвиђено време за тестирање.

Нови распоред часова

Од понедељка, 18.09.2017. године ученици од 5. до 8. разреда ће имати нови распоред часова.