Прослава школске славе Светог Саве

У суботу, 27.01.2018. године у 11,00 часова, у цркви Ваведење пресвете Богородице у Стапару колектив и гости школе су обележили школску славу, Светог Саву. Пригодан програм Светом Сави на дар са љубављу и пожртвовањем спремили су ученици од 1. до 8.разреда са наставницима .

Упис деце у први разред школске 2018/2019. године

Упис деце у први разред школске 2018/2019. године ОШ "Бранко Радичевић" Стапар реализоваће се од 05. до 23. фебруара 2018. године код педагога школе, сваким радним даном од 8,00 до 14,00 часова.

Хуманитарна акција

21.12.2017.године на службеним странама удружења Чепом до осмеха регистрована je и донација наше школе. Осмех на лицима оних којима помажемо је наш мотив да будемо истрајни и даље у овој акцији.

Моделирање тродимензионалног атома

У оквиру редовне наставе хемије и секције природно -математичке групе предмета, за ученике седмих разреда организовано је такмичење у моделирању тродимензионалног модела атома.

Измене школског календара за школску 2017/2018. годину

Покрајински секретар за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице Михаљ Њилаш изменио је Правилник о школском календару за школску 2017/2018. годину.

Празнична еуфорија и креативни радови ученика наше школе

У току наставне недеље ученици наше школе су у сарадњи са учитељицама, наставницима и члановима Ученичког парламента допринели уређењу хола школе.

Креативна радионица "Снежне кугле"

У сарадњи са Културним центром "Лаза Костић" Сомбор, у петак, 08.12.2017. године, ученици другог разреда наше школе су са својим учитељицама учествовали у креативној радионици "Снежне кугле".

Едукативна радионица "Безбедност деце на интернету"

У сарадњи са Културним центром "Лаза Костић" Сомбор и представником Фондације "Тијана Јурић", у уторак, 05.12.2017. године, у просторијама наше школе реализована је едукативна радионица "Безбедност на интернету" за ученике од 6. до 8.разреда и њихове родитеље.

Обележавање Светског дана борбе против ХИВ/АИДС-а

У петак, 01.12.2017. године забележена је сарадња са Црвеним Крстом из Сомбора у оквиру едукативног предавања на тему: " Све што треба да знам о ХИВ/АИДС-у", које је реализовано са ученицима 7.разреда, у просторијама школе.

Oбележaвање Светског дана детета

20. новембра 2017. године ученици од 5. до 8.разреда, а који похађају наставу грађанског васпитања, са наставницом Јелком Филиповић су на пригодним радионицама израдили паное којима су украсили школски хол са циљем да скрену пажња на потребе и проблеме у одрастању деце, закључивши да је обавеза целог друштва да деци омогући најбоље услове за одрастање.